Home WiadomościZe Świata Pożegnania: o. Ignacy Brewka CSsR

Pożegnania: o. Ignacy Brewka CSsR

Redakcja

Dziś rano (25 stycznia 2017 r.) w szpitalu w Resistencia w Argentynie, po długiej chorobie zmarł o. Ignacy Brewka CSsR. Miał 82 lata, w Zgromadzeniu przeżył 64 lata, w kapłaństwie 57. Od 50 lat pracował w Argentynie, w Wiceprowincji Resistencia.

– Odszedł do Pana  kochany przez wszystkich misjonarz o wielkim charyzmacie. Dziś dziękujemy Bogu za jego oddanie dla misji i ukochanie ludzi biednych –  wspomina zmarłego współbrata o. Henryk Kaczocha CSsR, przełożony Wiceprowincji.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 26 stycznia 2017 r., o godz 9.00 polskiego czasu.

* * *

O. Ignacy Józef Brewka urodził się 29 lipca 1934 r. w Gliwicach, profesję zakonną w Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela złożył 31sierpnia 1953 r., a śluby wieczyste 02 sierpnia 1958 r. Święcenia prezbiteratu przyjął z rąk abp. Włodzimierza Jasińskiego 26 czerwca 1960  r. w Tuchowie. Odbył tirocinium pastoralne w Krakowie.  Przed wyjazdem na misje pracował jako duszpasterz i katecheta.

Do Argentyny przybył  24 stycznia 1967r. Początkowo pracował jako wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Resistencia. Był kolejno proboszczem w parafii pw. Ducha Świętego w Posadas (Misiones), a następnie parafii pw. Matki Bożej z Lourdes w Quilmes. Tam także pełnił funkcję dyrektora szkoły podstawowej i średniej (colegio). Od 1999 r. pracował ponownie jako duszpasterz w parafii w Resistencia.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda