Home WiadomościZe Świata Pożegnania: o. Leon Kołodziejski CSSp

Pożegnania: o. Leon Kołodziejski CSSp

Redakcja

duchacze.plZmarł 7 września 2015 r. w Wolverhampton (Anglia). Przeżył lat 79 (w kapłaństwie 45). Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się w środę 30 września Mszą świętą o godz. 11:00 w kościele p.w. Świętej Trójcy w Pęchowie, na Kujawach (rodzinna parafia zmarłego) po czym nastąpi odprowadzenie na miejsce spoczynku na cmentarzu parafialnym.

Urodził się 29 marca 1936 r. w Palczynie na terenie parafii Pęchowo (arch. gnieźnieńska). Pierwszą profesję zakonną złożył 14 września 1961 r. w Puszczykowie (koło Poznania). Studia filozoficzno-teologiczne odbywał w WSD Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. Święcenia diakonatu przyjął 24 maja 1969 r. w katedrze poznańskiej, a święcenia kapłańskie 16 maja 1970 r. w kościele p.w. Ducha Świętego w Bydgoszczy.

Rok później wyjechał do Francji, przygotowując się do pracy misyjnej w Kamerunie. Niestety, ze względu na zły stan zdrowia, nie mógł długo przebywać w klimacie tropikalnym.
Po powrocie do Europy podjął pracę duszpasterską wśród Polaków w Anglii. Pracował kolejno w parafiach: Bradford, Halifax, Huddersfield, Leeds i Wolverhampton. W 2001 r. przeszedł na emeryturę. W miarę możliwości ciągle chętnie pomagał w pracach duszpasterskich. Duchacze zapamiętali o. Leona jako człowieka pobożnego, uśmiechniętego, pełnego troski o Zgromadzenie.

Pożegnanie śp. o. Leona Kołodziejskiego w macierzystej parafii w Wolverhampton odbyło się 24 września 2015 r. W Polsce zaś obrzędy pogrzebowe rozpoczną się w środę, 30 września 2015 r. Mszą świętą o godz. 11:00 w kościele p.w. Świętej Trójcy w Pęchowie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

Za: www.duchacze.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda