Home WiadomościZe Świata Pożegnania: o. Wilhelm Fornal OFM

Pożegnania: o. Wilhelm Fornal OFM

Redakcja

franciszkanie.comDnia 18 października 2015 r. zmarł w Nikozji na Cyprze w wieku 63 lat o. Wilhelm Fornal. Przeżył w Zakonie Braci Mniejszych 28 lat, a w kapłaństwie 25.

Urodził się 28 października 1952 r. w miejscowości Czudec niedaleko Rzeszowa. Szkołę podstawową ukończył na miejscu w roku 1967. W tym samym roku, również w Czudcu rozpoczął naukę w Liceum Ogólnokształcącym.

Po odbytej służbie wojskowej i czteroletnim stażu pracy, w sierpniu 1978 roku został przyjęty do nowicjatu Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. W tej Prowincji był do roku 1984, gdzie też odbył część studiów filozoficzno-teologicznych.

Dnia 6 września 1986 roku został przyjęty do nowicjatu Prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych. W latach 1987-1990 w Wyższym Seminarium Duchownym Franciszkanów w Kłodzku sfinalizował swoje studia teologiczne. Dnia 27 grudnia 1990 roku, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gliwicach, z rąk ks. bpa Jana Bagińskiego otrzymał święcenia prezbiteratu. Po święceniach, przez dwa lata pracował w duszpasterstwie w Gliwicach i Zieleńcu.

W maju 1992 roku wyjechał do pracy w Kustodii Ziemi Świętej. Został skierowany do pracy na Cyprze, gdzie spędził większość czasu służby w Kustodii. Podejmował różne funkcje zakonne i posługi duszpasterskie w klasztorach na wyspie, jednak miejscem drogim jego sercu była Larnace, w której był proboszczem parafii pw. Santa Maria delle Grazie.

Uroczystości pogrzebowe o. Wilhelma odbędą się 21 października br. o godz. 16:00 w Larnace na Cyprze.

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda