Home WiadomościZe Świata Pożegnania: śp. o. Leocir Pessini, Przełożony Generalny Kamilianów

Pożegnania: śp. o. Leocir Pessini, Przełożony Generalny Kamilianów

Redakcja

Niniejszym zawiadamiamy, że dziś rano tj. 24 lipca 2019r. w Granja Viana w San Paolo zmarł Przełożony Generalny naszego Zakonu – o. Leocir Pessini. W swoich ostatnich chwilach otoczony był wielką troską współbraci i bliskością swojej rodziny.

O. Leocir Pessini urodził się 14 maja 1955 roku w Santa Caterina, Brazylia. O. Pessini złożył pierwsze śluby w 1975 roku, a śluby wieczyste w 1978 r. Otrzymał święcenia kapłańskie w 1980 roku. Ukończył filozofię w Sao Paulo, Brazylia, teolo-gię na Papieskim Uniwersytecie Salezjań-skim w Rzymie. Był prorektorem Uniwer-sytetu San Camillo w Sao Paolo i prze-wodniczącym kamiliańskiej organizacji, która skupia 56 szpitali w Brazylii. Był również dyrektorem wydawniczym dwóch czasopism naukowych i opublikował wiele artykułów na temat zagadnień bioetycznych, kwestii zdrowia i opieki nad chorymi. Będąc  prowincjałem prowincji brazylijskiej 18 czerwca 2014 roku został wybrany przełożonym generalnym Zakonu Kamilianów. 

Dziękujmy Panu za dar jego życia i powołania.

Niech spoczywa w pokoju.

Za: kuria.kamilianie.eu

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda