Home WiadomościZe Świata Pożegnania: śp. o. Niklaus Stadelmann ISchP

Pożegnania: śp. o. Niklaus Stadelmann ISchP

Redakcja

O. Niklaus Stadelmann – Ojciec Szensztacki. Zmarł 6 czerwca 2019 r.

O. Stadelmann urodził się 23 lipca 1935 roku w Eschholzmatt – Szwajcaria. Do kapłaństwa przygotowywał się w Stowarzyszeniu Księży Pallotynów, gdzie odbył nowicjat i studia w szwajcarskim Fryburgu.

30.03.1963 r. został wyświęcony na kapłana. Po odbyciu praktyki duszpasterskiej w Szensztat i Augsburgu pracował jako wikariusz w Gerliswil. Był wtedy odpowiedzialnym za misje ludowe. W 1968 roku wstąpił do wspólnoty Ojców Szensztackich. W latach 1972-1987 był Krajowym Duszpasterzem Ruchu Szensztackiego w Szwajcarii. Zaangażowany w zakładanie Apostolskiego Związku Rodzin Szensztackich w Szwajcarii. Członek Zarządu Prowincji Ojców Szensztackich w Szwajcarii oraz Zarządu Generalnego Ojców Szensztackich w Szensztat. Z ramienia Zarządu Generalnego pełnił funkcję asystenta dla Polski. W latach 2000 – 2003 był Prowincjałem Ojców Szensztackich w Polsce. 

Po ukończeniu kadencji przełożonego podjął zadania duszpasterskie w kantonie Wallis. Pracował dla Ruchu Szensztackiego oraz posługiwał na parafiach.

W ostatnich latach swego owocnego kapłańskiego życia posługiwał jako kapelan domu formacyjnego Ruchu Szensztackiego w Brig.

Powołany został do Domu Pana 6 czerwca 2019 roku w centrum Neu-Schönstatt w Quarten w którym był tak bardzo zaangażowany podczas swojego długiego kapłańskiego życia.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 11 czerwca 2019 r., godz. 10:30  Mszą św., w parafii św. Katarzyny w Horw w Szwajcarii. Ciało naszego współbrata zostanie złożone do grobu na cmentarzu przy kościele parafialnym.

Żegnając naszego współbrata wyrażamy Bogu wdzięczność za wszelkie dobro i błogosławieństwo jakim nas obdarzył poprzez dar życia i służby kapłańskiej o. Niklausa a jego samego polecamy w  modlitwie.

o. Arkadiusz Sosna

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda