Home WiadomościZe Świata Premier Indii: dla Hindusów to powód do dumy

Premier Indii: dla Hindusów to powód do dumy

Redakcja

RVSzef indyjskiego rządu w niespotykanie pozytywnych słowach wypowiedział się o bł. Matce Teresie z Kalkuty, którą 4 września w Watykanie kanonizuje papież Franciszek.

W radiowym orędziu Narendra Modi powiedział, że zakonnica całe swoje życie oddała w służbie biednych i pokrzywdzonych w Indiach a kanonizacja Matki Teresy jest dla Hindusów powodem do dumy.

Słowa Modiego są tym bardziej zaskakujące gdyż należy on do radykalnej Indyjskiej Partii Ludowej, która wielokrotnie oskarżała Kościoły chrześcijańskie, że pod płaszczykiem miłości bliźniego wobec indyjskich ubogich uprawiają prozelityzm.

Szef indyjskiego rządu nie weźmie osobiście udziału w uroczystościach kanonizacyjnych ale wysyła do Rzymu 12-osobową wysokiej rangi delegację, na które czele stanie minister spraw zagranicznych Sushmę Swaraj.

Po raz pierwszy zdarza się, że indyjska delegacja rządowa jedzie na kanonizację. W uroczystościach kanonizacyjnych dwojga Hindusów w 2014 r.: ojca Cyriaka Eliasza Chavara od Świętej Rodziny (1805-71) i siostry Eufrazji (Rosy) Eluvathingal od Świętego Serca (1877-1952) z katolickiego Kościoła syromalabarskiego wzięli udział tylko przedstawiciele regionalnego rządu stanu Kerala.

KAI/pk

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda