Home WiadomościZe Świata Premier Szydło odwiedziła polskich misjonarzy w Abidżanie

Premier Szydło odwiedziła polskich misjonarzy w Abidżanie

Redakcja

Szefowa polskiego rządu od wtorku 28 listopada 2017 r. przebywała w Abidżanie, gdzie wzięła udział w dwudniowym szczycie Unii Europejskiej i Unii Afrykańskiej.

Po wspólnych obradach przywódców z obu kontynentów, w czwartek 30 listopada, Pani Premier Beata Szydło spotkała się z polskimi misjonarzami w naszej pallotyńskiej parafii pod wezwaniem Chrystusa Zbawiciela Miłosiernego w Yopougon w Abidżanie. Na spotkaniu byli obecni pallotyni, ojcowie biali, klaretyn, księża z drogi neokatechumenalnej.

Pani Premier, w trakcie wizyty w parafii, najpierw odwiedziła znajdujący się tam kościół Zbawiciela Miłosiernego, gdzie została oficjalnie przywitana przez ks. Adama Pacułę, proboszcza parafii.

Następnie wspólnie z misjonarzami pomodliła się za naszą ojczyzną. Kolejnym etapem wizyty było spotkanie w naszym pallotyńskim domu. Szefowa rządu podziękowała polskim misjonarzom za ich trud i pracę, a także za godne reprezentowanie Polski w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Spotkanie było okazją do podzielenia się radościami jak również trudnościami jakie spotykają polscy misjonarze na WKS. Spotkanie zakończyło się uroczystą obiadokolacją. Był to ostatni punkt pierwszej wizyty szefowej polskiego rządu na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Ks. Dariusz Sala SAC

Za: InfoSAC 06/12/2017 [36]

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda