Home WiadomościZe Świata Program pobytu Franciszka w Asyżu

Program pobytu Franciszka w Asyżu

Redakcja

Już za miesiąc oficjalna wizyta papieża Franciszka w Asyżu. Ojciec Święty spędzi w mieście swego Patrona dzień jego liturgicznego święta 4 października. Przedstawiamy program tej wizyty oraz prezentujemy miejsca ujęte w tym programie…

Franciszek przybędzie do Asyżu o godz. 7.45. Papieski helikopter wyląduje na stadionie Instytutu Serafickiego, gdzie przebywają młodzi ludzie w różnymi formami niesprawności. Po spotkaniu z wychowankami Instytutu nastąpi wizyta w kościele św. Damiana, gdzie św. Franciszek usłyszał z krzyża głos powołania: “Idź, odbuduj mój kościół”.

Następnie wizyta w siedzibie biskupa Asyżu, w tzw. sali obnażenia, gdzie rozegrał się sąd biskupi i młody Franciszek obnażył się oddając szaty swemu ojcu, Piotrowi Bernardone. W sali tej spotkanie z ubogimi miasta i następnie krótka wizyta w kościele Santa Maria Maggiore, przyległym do biskupstwa.

O godz. 11.00 centralny punkt wizyty: Msza św. na placu przed bazyliką św. Franciszka, wizyta w Sacro Convento, najważniejszym klasztorze franciszkanów i modlitwa przy grobie swego Patrona.

Obiad Papież planuje zjeść wraz z ubogimi w Centrum Caritas znajdującym się przy asyskiej stacji kolejowej. Po południu o godz. 14.30 wizyta i prywatna modlitwa w pustelni Carceri, miejsce odosobnionej modlitwy św. Franciszka i jego braci.

Następnie spotkanie z reprezentantami diecezji w katedrze św. Rufina, po czym wizyta u sióstr klarysek w bazylice św. Klary.

O 17.30 przejazd do Santa Maria degli Angeli, cicha modlitwa w Porcjunkuli oraz spotkanie z młodzieżą na placu przed bazyliką Matki Bożej Anielskiej.

Na zakończenie wizyta w sanktuarium w Rivotorto, w pierwszym klasztorze braci i powrót do Watykanu ok. godz. 20.00.

Jak widać Franciszek chce odwiedzić najważniejsze miejsca kultu św. Franciszka… będzie to zatem bardzo intensywny dzień dla Papieża. Będziemy mu towarzyszyć we franciszkańskim pielgrzymowaniu…

sj

Za: www.swietostworzenia.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda