Home WiadomościZe Świata Przełożeni zakonni o kryzysie migracyjnym i Europie

Przełożeni zakonni o kryzysie migracyjnym i Europie

Redakcja

Wspólnota i solidarność stanowią dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, klucz niezbędny do otwarcia nowych dróg dla nowej Europy – powiedział bp Giovanni Peragine, przewodniczący Unii Europejskich Konferencji Przełożonych Wyższych (UCESM).

Obraduje ona od 5 do 10 marca w Snagov w Rumunii. Temat spotkania to: „Powiększ przestrzeń twojego namiotu” (Iz 54.2).

Tegoroczne zebranie plenarne koncentruje się na pogłębieniu rozumienia problemów migracji i integracji, z którymi zmaga się obecnie Europa. Bp Peragine zwrócił uwagę, że najnowsza historia została naznaczona dramatycznymi konsekwencjami skrajnego nacjonalizmu.

– Ponadto ostatnie kryzysy, gospodarczy i migracyjny, wywołały populistyczne i ksenofobiczne reakcje, będące zaprzeczeniem procesu integracji. Niosą one ryzyko ponownego wciągnięcia społeczeństw w wir nacjonalizmu. Wobec tych zjawisk wspólnota państw musi znaleźć swój wyraz w solidarności, która jest synonimem gościnności, otwartości i powiększenia własnej przestrzeni życiowej – mówił bp Peragine.

UCESM zrzesza 39 narodowych konferencji reprezentujących wyższych przełożonych i przełożone instytutów zakonnych apostolskich i stowarzyszeń życia apostolskiego.

KAI/pk

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda