Home WiadomościZe Świata Przełożony Generalny Redemptorystów: apel o modlitwę o pokój razem z papieżem Franciszkiem

Przełożony Generalny Redemptorystów: apel o modlitwę o pokój razem z papieżem Franciszkiem

Redakcja

Drodzy Współbracia, Siostry i Współpracownicy w misji

Piszę dziś do Was w pewnej pilnej sprawie. Myślę, że większość z nas jest świadoma rosnących napięć na granicy Ukrainy i Rosji oraz podejmowanych wysiłków zmierzających do rozwiązania tej sytuacji bez eskalacji dalszej przemocy. Jest rzeczą oczywistą, że sytuacja ta może mieć reperkusje, które dotkną cały kontynent europejski, a także będą miały wpływ na nasz poraniony świat.

W niedzielę papież Franciszek zwrócił się z gorącym apelem „do wszystkich ludzi dobrej woli, by wznieśli modlitwę do Boga Wszechmogącego, aby każde działanie i inicjatywa polityczna służyły ludzkiemu braterstwu, bardziej niż jednostronnym korzyściom. (…) Z tego powodu, i z niepokojem w obliczu obecnych napięć proponuję, aby najbliższa środa, 26 stycznia, była dniem modlitwy o pokój”.

Tutaj, w Rzymie, Zarząd Generalny podziela tę troskę Ojca Świętego. Z tego powodu zwracam się z serdecznym apelem do wszystkich Współbraci, Sióstr i Współpracowników w misji o udział w tym dniu modlitwy o pokój, który przeżywać będziemy w środę 26 stycznia. Poświęćcie, proszę, czas na tę modlitwę w każdym z naszych kościołów, klasztorów, wspólnot i domów, i zaproście lud Boży, aby modlił się razem z nami. W tym dniu modlitwy o pokój, będziemy łączyć się w komunii i solidarności z naszymi braćmi i siostrami redemptorystami na Ukrainie i w Rosji.

Jest dla nas jasne, że modlitwa ta obejmie naszą najgłębszą tęsknotę za pokojem w każdej części naszego poranionego świata, wśród wszystkich narodów, na wszystkich kontynentach. Niech nasza modlitwa pomaga nam wciąż wzrastać w naszym powołaniu do bycia świadkami Odkupiciela i wskazuje, że jesteśmy prawdziwie siostrami i braćmi, ponieważ wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi.

W Chrystusie, naszym Odkupicielu i Bracie

o. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny

Rzym, 24 stycznia 2022

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda