Home WiadomościZe Świata Przełożony Generalny Redemptorystów na Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Przełożony Generalny Redemptorystów na Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Redakcja

Drodzy Współbracia, Drogie Siostry, Drodzy Świeccy Misjonarze i Współpracownicy Redemptorystów,

Dzisiaj, w święto Ofiarowania Pańskiego, Kościół obchodzi 25. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas przemówienia na Anioł Pański w niedzielę 31 stycznia 2021 r. papież Franciszek zaprosił nas do tego, byśmy obchodzili ten dzień jako „Dzień Spotkania”. W centrum celebracji liturgicznej jest spotkanie Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa – z Symeonem i Anną, dwoma wiernymi starszymi prorokami w świątyni jerozolimskiej.

Symeon i Anna wzięli Dzieciątko Jezus w swoje ramiona i rozpoznali Odkupiciela! Jak głosił Symeon, Jezus jest nie tylko Odkupicielem Izraela, ale także światłem i nadzieją dla wszystkich narodów. Tych dwoje oddanych proroków świadczyło o Jezusie, dzieląc się tym spotkaniem ze wszystkimi, których spotkali. Maryja zachowywała ich słowa i rozważała je w swoim sercu.

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego wzywa każdego z nas do rozpoznawania Odkupiciela i dawania o Nim świadectwa w każdym spotkaniu, jakiego doświadczamy! W tym okresie pandemii ważniejsze niż kiedykolwiek jest świadome i staranne dopilnowanie tego, by prawdziwe spotkania nadal się odbywały. Nawet gdy stawiamy czoła wyzwaniom związanym z utrzymaniem fizycznego dystansu wymaganego do powstrzymania możliwości zakażenia, nie możemy utracić naszej „bliskości z ludźmi” – zwłaszcza opuszczonymi i biednymi – która jest sercem naszego charyzmatu.

Wezwani do prawdziwego spotkania z Bogiem oraz ubogimi i opuszczonymi, bądźmy, podobnie jak Symeon i Anna, autentycznymi i proroczymi świadkami Odkupiciela w naszym poranionym świecie!

Życzę błogosławieństwa z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego! Idąc za Jezusem, naszym Odkupicielem, w towarzystwie Maryi, naszej Nieustającej Pomocy, bądźmy znakami radości i nadziei dla naszych braci.

o. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny, Rzym

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda