Home WiadomościZe Świata Przełożony Generalny redemptorystów na uroczystość św. Alfonsa

Przełożony Generalny redemptorystów na uroczystość św. Alfonsa

Redakcja

Świadkowie Odkupiciela: Solidarni dla misji w poranionym świecie

Drodzy Współbracia, Siostry, Współpracownicy Redemptorystów i Przyjaciele,

Każdego roku świętujemy uroczystość św. Alfonsa Liguori w duchu wdzięczności i radości za dar, którym jest On dla całego Kościoła, dla Zgromadzenia i Redemptorystowskiej Rodziny, a także dla każdego z nas osobiście. W tym roku, gdy odbywają się spotkania w połowie sześciolecia i gdy podejmowane są w każdej kontynentalnej konferencji ważne decyzje co do planów apostolskich i restrukturyzacji, jesteśmy szczególnie wdzięczni za przykład otwartości na nawrócenie i na wolę Bożą, który św. Alfons przekazał nam przez swoje życie i pisma.

Dla św. Alfonsa nawrócenie nie jest jedynie nawróceniem od grzechu, ale co ważniejsze nawróceniem do pełnienia woli Boga i praktykowania miłości Jezusa Chrystusa. To nawrócenie trwa całe życie i zawiera w sobie ducha otwartości, chęci uczenia się i podejmowania zmian, odczytywania znaków czasu w świetle Ewangelii i odpowiedzi na rzeczywiste potrzeby ludu Bożego – szczególnie tych na marginesie, opuszczonych i ubogich.

Nawet w swoich ostatnich latatach w Pagani w 1785 r., św. Alfons daje o tym wyraźnie świadectwo, gdy opowiada mu się o misji św. Klemensa Hofbauera i o. Tadeusza Hübla, którzy zostali posłani „za Alpy”, by tam przeszczepić Zgromadzenie. Św. Alfons rozpoznaje, że te nowe okoliczności i nowe czasy będą wymagać dostosowania i wzrostu – ale serce naszego misyjnego powołania pozostaje takie same, gdy podążamy za przykładem Jezusa Chrystusa, naszego Odkupiciela, głosząc Ewagengelię ubogim i opuszczonym (por. Konst. 1).

Od XXXV Kapituły Generalnej w 2016 r. słuchamy uważnie Ducha Świętego, gdy zaangażowaliśmy się w proces rozeznania – przez studium, dialog, refleksję i modlitwę w każdej wiceprowincji, prowincji, regii i konferencji. Komisje dla Planów Apostolskiego i Restrukturyzacji, a także zebrania, kapituły i radu pracowały razem wytrwale i otwarcie. Razem również chcemy uczynić ducha, który ożywiał św. Alfonsa, naszym własnym duchem.

Konferencja Ameryki Łacińskiej i Karaibów odbyła swoje spotkanie w połowie sześciolecia w czerwcu. To był ważny krok w procesie, który dzieje się w całym Zgromadzeniu. W tych dniach odbywa się zebranie Konferencji Afryki i Madagaskaru w Nairobi w Kenii i zakończy się 10 sierpnia. Wkrótce przyjdzie kolej we wrześniu na Amerykę Północną, na Europę w październiku i początkiem listopada na Azję i Oceanię.

Niech św. Alfons inspiruje wszystkich delegatów i towarzyszy w rozeznaniu. Niech Duch Święty ożywia Zgromadzenie w radości i nadziei, aby nasze decyzje prawdziwie odpowiadały na dzisiejsze Boże wołanie do nas.

Wasz Brat w  Chrystusie Odkupicielu i duchu św. Alfonsa,

o. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny

Źródło: scala.news

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda