Home WiadomościZe Świata Przełożony Generalny Redemptorystów na Wielki Post 2021

Przełożony Generalny Redemptorystów na Wielki Post 2021

Redakcja

Drodzy Współbracia, Drogie Siostry, Drodzy Współpracownicy,

W Środę Popielcową, 17 lutego 2021 r. rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym roku ograniczenia narzucone nam niejako przez pandemię Covid-19 będą miały dramatyczny wpływ na nasze celebracje liturgiczne, na naszą posługę głoszenia i na prawie każdy aspekt naszej „normalnej” aktywności wielkopostnej.

W przesłaniu papieża Franciszka na tegoroczny Wielki Post, które jest załączone do niniejszego listu, Ojciec Święty zachęca nas do głębokiej odnowy naszej wiary, nadziei i miłości poprzez praktykę postu, modlitwy i jałmużny, według słów Jezusa (Mt 6, 1-18). Zachęcam was zatem do modlitewnej refleksji nad słowami papieża Franciszka i do udostępnienia tego
orędzia ludziom, wśród których posługujemy.

Chociaż ograniczenia związane z pandemią zawężą zakres naszej działalności apostolskiej w tych nadchodzących tygodniach Wielkiego Postu, to jednak nie mogą one zmniejszyć zasięgu naszej wspólnoty modlitewnej i naszej solidarności we współczuciu, zwłaszcza dla najbardziej opuszczonych i ubogich. Zwracając uwagę na tych najsłabszych w naszych wspólnotach, możemy również dotrzeć w ten sposób do osób izolowanych i samotnych w społeczeństwie. Nawet gdy odczuwamy ekonomiczne skutki tej pandemii w naszych (wice)prowincjach czy regiach, musimy solidaryzować się z opuszczonymi i biednymi, którzy są często tuż za naszymi drzwiami.

„Oto idziemy do Jerozolimy” (Mt 20, 18). Tymi słowami Jezus zaprosił swoich uczniów, aby towarzyszyli mu we wchodzeniu w tajemnicę męki i zmartwychwstania. Po raz kolejny w tym Wielkim Poście przyjmujemy Jego zaproszenie i idziemy z Nim w tej pielgrzymce wiary, nadziei i miłości.

Bracia i Siostry, niech Bóg błogosławi nas wszystkich na naszej wielkopostnej drodze. W towarzystwie Maryi, Matki Nieustającej Pomocy i św. Alfonsa stawajmy się coraz bardziej autentycznymi i proroczymi świadkami Odkupiciela! Życzę wszystkim błogosławionego Wielkiego Postu.

Wasz brat w Chrystusie Odkupicielu,

o. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny

Rzym, 12 lutego 2021

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda