Home WiadomościZe Świata Przełożony Generalny Salezjanów przybył do Hongkongu

Przełożony Generalny Salezjanów przybył do Hongkongu

Redakcja

W dniu wczorajszym, 15 sierpnia, po wizycie animacji na Tajwanie Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime przybył do Hongkongu. X Następca Księdza Bosko dotarł do Hongkongu o godz. 15.30 w towarzystwie swojego sekretarza ks. Horacio Lopeza, radcy regionu Azja Wschodnia Oceania ks. Vaclava Klementa i ks. Domingosa Leonga, salezjanina, członka Diecezjalnej Katolickiej Komisji Liturgicznej Hongkongu.

Zaraz po przybyciu Przełożony Generalny udał się do Salezjańskiego Domu Misyjnego “Shau Kei Wan”, gdzie został powitany przez sporą grupę ludzi młodych, członków Rodziny Salezjańskiej i najstarszych współbraci. Następca Księdza Bosko został tam przyjęty bardzo entuzjastycznie, czemu towarzyszyły flagi, transparenty, tańce, zdjęcia i uściski.

Po raz kolejny, zwracając się do ludzi młodych, ks. Ángel Fernández Artime zachęcił ich do podtrzymywania stałej radości. Następnie przypomniał im o spotkaniu, które odbędzie się jutro w szkole “Tang King Po” w Kowloon. Tam właśnie Przełożony Generalny spotka się z ludźmi młodymi, będzie z nimi rozmawiał i odpowiadał na zadawane mu pytania.

Potem spotkał się z członkami Rady inspektorialnej na szczerej rozmowie; spotkanie trwało dwie godziny, a uczestniczył w nim także ekonom generalny, pan Jean Paul Muller. Przy tej okazji ks. Ángel Fernández Artime zechciał podziękować Maryi w dniu, w którym przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, za liczne udzielone łaski, za Jej prowadzenie i stałą opiekę.

Na zakończenie spotkania Przełożony Generalny spożył kolację z członkami Rady, kontynuując przy stole braterską rozmowę.

Zdjęcia z wizyty są dostępne na stronie Flickr ANS

(ANS – Hongkong)

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda