Home WiadomościZe Świata Przesłanie Przełożonego Generalnego Salezjanów: „Bądźcie apostołami misjonarzami dla innych młodych na świecie”

Przesłanie Przełożonego Generalnego Salezjanów: „Bądźcie apostołami misjonarzami dla innych młodych na świecie”

Redakcja

W tym roku tradycyjne słowa pozdrowienia Przełożonego Generalnego, skierowane do ludzi młodych z okazji Święta Księdza Bosko, przybywają z Panamy, gdzie ks. Ángel Fernández Artime zatrzymał się po Światowych Dniach Młodzieży, aby uczcić Świętego Młodzieży w tym kraju, który bardzo kocha Księdza Bosko.

Przełożony Generalny zabiera głos, znajdując się w otoczeniu chłopców i dziewcząt z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego, w niektórych symbolicznych miejscach obecności salezjańskiej w Mieście Panama: w Bazylice św. Jana Bosko, w której znajduje się urna z relikwiami Księdza Bosko, i w domu, który jest dokładną repliką domu Księdza Bosko w Becchi, w którym urodził się Święty Młodzieży.  

Przełożony Generalny przywołuje sen, jaki w 9. roku życia miał mały Janek Bosko; sen, który wycisnął ślad na całym jego życiu, sprawiając, że każdy człowiek młody może być przekonany o tym, że nigdy nie jest za wcześnie, aby zdecydować się zostać apostołem-misjonarzem dla innych młodych.

Stąd też, jako Następca Księdza Bosko, ks. Á.F. Artime wskazuje młodym wzniosłe wyzwanie: “Chcę was zachęcić do podjęcia pięknej drogi młodości, młodzieńczych marzeń, chrześcijańskiego życia, wierności Jezusowi i świętości, jednym słowem – do prostego i uczciwego życia”.

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda