Home WiadomościZe Świata Redemptoryści – Albania: poświęcenie kościoła pw. św. Alfonsa

Redemptoryści – Albania: poświęcenie kościoła pw. św. Alfonsa

Redakcja

W misji redemptorystów Albanii w Kamez uroczyście poświęcono 14 października 2017 r. kościół pw. św. Alfonsa Liguori. To pierwszy kościół z tytułem Założyciela Redemptorystów w tym kraju.

W Mszy św. pod przewodnictwem ks. abpa George Frendo OP, ordynariusza Tirana-Durres udział wzięło wielu kapłanów, osób zakonnych oraz parafian. Kościół został ostatnio odnowiony, postawiono tam także naturalnych rozmiarów figurę św. Alfonsa.

Jak przedstawiciel Przełożonego Generalnego przybył z Rzymu br. Jeffrey Rolle CSsR, radny generalny. Podziękował oficjalnie arcybiskupowi, lokalnemu duchowieństwu i wszystkim za serdecznie przyjęcie redemptorystów na tej ziemi przed trzema laty. O Generał przesłał także specjalny list do współbraci w Albanii, w którym zwraca uwagę, że św. Alfons jest znakiem obfitego odkupienia i wielkiej miłości do najbardziej opuszczonych, których można napotkać w szczególny sposób w tym najbiedniejszym kraju Europy.

Parafia w Kamez liczy ponad 21 tys. katolików. Nasi współbracia pracują jeszcze w dwóch innych (Bathore i Arameraz) oraz w trzech misyjnych kaplicach. Międzyprowincjalna wspólnta w Alabanii istnieje od 22 września 2014 r. Od samego początku pracują tam o. Laureano Del Otero CSsR z Prowincji Madryckiej oraz o. Andrzej Michoń CSsR z Prowincji Warszawskiej. Obecnie do podjęcia tam pracy przygotowuje się również jeden redemptorysta z Prowincji Neapolitańskiej.

Na uroczyści obecni byli także o. Gianni Congiu CSsR, prowincjał z Rzymu, o. Jose Bartolome CSsR, prowincjał z Madrytu oraz o. Jacek Zdrzałek CSsR, koordynator Konferencji Redemptorystów Europy.

o. Jacek Zdrzalek CSsR, Koordynator KRE, Rzym; cssr.news

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda