Home WiadomościZe Świata Redemptoryści: Rozpoczęła się nadzwyczajna wizytacja generalna Zgromadzenia w Europie

Redemptoryści: Rozpoczęła się nadzwyczajna wizytacja generalna Zgromadzenia w Europie

Redakcja

Nadzwyczajna wizytacja wszystkich jednostek Zgromadzenia przez Zarząd Generalnu rozpoczęła się na świecie w zeszłym roku, a początkiem tego roku w Europie od Hiszpanii, Portugalii i Francji. 

Jej celem jest pomoc w odnowie naszego życia apostolskiego i promocja większej świadomości procesu restrukturyzacji w Zgromadzeniu po XXV Kapitule Generalnej w 2016 r.

Wizytacja Prowincji Lisbońskiej rozpoczęła się 29 stycznia 2018 r. w Oporto w Portugalii, w składzie: o. Pedro López (Radny Generalny) i o. Johannes Römelt CSsR (Koordynator Konferencji Redemptorystów Europy). Obecni byli wszyscy członkowie prowincji, 3 Współbraci z jednostek brazylijskich ze wspólnoty w Damaia w Lizbona (wśród nich Polak, o. Krzysztof Dworak z Wiceprowincji Bahia), Współbrat z Hiszpanii oraz 6 osób świeckich.

Spotkania odbywają się w atmosferze wielkiego zainteresowania procesem restrukturyzacji w Zgromadzeniu. Wypowiedzi uczestników dodają odwagi, by stawić czoła jego iluzjom i wyzwaniom. Jedną z najwięszkych obaw jest zaawansowany wiek większości Współvraci z te prowincji.

Odbyło się także specjalne spotkanie ze świeckimi współpracownikami redemptorystów w Portugalii, licznej i zaangażowaneh grupy, która przynosi wiele nadziei prowincji.

o. Pedro López CSsR, Radny Generalny, Rzym; za: cssr.news

Nadzwyczajna wizytacja Prowincji Warszawskiej odbędzie się na przełomie września i października 2018 r. – red.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda