Home WiadomościZe Świata Redemptoryści – Rzym: Modlitwa przed Kapitułą Generalną w sanktuarium MB Nieustającej Pomocy

Redemptoryści – Rzym: Modlitwa przed Kapitułą Generalną w sanktuarium MB Nieustającej Pomocy

Redakcja

redemptor-plW przededniu wyjazdu na Kapitułę Generalną w Tajlandii, 25 października 2016 r., o. Generał Michael Brehl CSsR, Radni Generalni, delegaci Kapituły oraz wspólnota Domu Generalnego w Rzymie modlili się w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zawierzając Maryi i św. Alfonsowi samych siebie oraz obrady Kapituły Generalnej.

XXV Kapituła Generalna Zgromadzenia Redemptorystów odbędzie się w dniach 31 października – 25 listopada br. w Pattaya w Tajlandii. Ponad 100 redemptorystów i świeckich współpracowników, reprezentujących cały świat, będzie obradować i rozeznawać na modlitwie, gdzie Bóg wzywa dziś Zgromadzenie. Podejmą także praktyczne decyzje i ustalą kierunki na następne sześciolecie. Ich wprowadzeniem w życie i nadzorem zajmie się Zarząd Generalny (Przełożony Generalny i sześciu Radnych Generalnych z różnych części świata), który zostanie przez tę Kapitułę wybrany. Ciążyć będzie na nim odpowiedzialność za upewnianie się, że Zgromadzenie pozostaje wiernym swemu charyzmatowi w następnych latach i kontynuuje głoszenie Ewangelii zawsze na nowo oraz przemawia do serc współczesnych ludzi.

o. Piotr Andrukiewicz CSsR, Rzym/red.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda