Home WiadomościZe Świata Redemptoryści. W Rzymie trwa spotkanie formacyjne przełożonych wyższych

Redemptoryści. W Rzymie trwa spotkanie formacyjne przełożonych wyższych

Redakcja

Na początku nowego czterolecia w Zgromadzeniu Redemptorystów odbywają się w Rzymie spotkania formacyjne dla przełożonych wyższych wszystkich jednostek. Obecnie, w dniach 24-30 marca 2019 r., trwa szkolenie w j. angielskim, bierze w nim udział także Przełożony Prowincji Warszawskiej, o. dr Janusz Sok CSsR.

Największa grupa uczestników pochodzi z Konferencji Azji i Oceanii (trzynastu), pięciu z Ameryki Północnej, z Europy siedmiu, a z Konferencji Redemptorystów Afryki i Madagaskaru czterech. Razem z nimi udział biorą koordynatorzy wyżej wymienionych konferencji.

Spotkaniu przewodniczy Przełożony Generalny, o. Michael Brehl CSsR i zawiera w sobie czas na wykłady, modlitwę, dyskusje i wymianię myśli. W poniedziałek, 24 marca zaproszony prelegent, br. Emili Turu, marysta, mówił o „wyzwaniach w animowaniu życia konsekrowanego w czasie zmian w prowincjach i regionach”.

Pamiętamy w modlitwie o naszych Przełożonych w czasie tych dni, prosząc Ducha Świętego o inspiracje i towarzyszenie w dziele odnowy Zgromadzenia.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda