Home WiadomościZe Świata Relikwie Męczenników z Pariacoto w Rzymie

Relikwie Męczenników z Pariacoto w Rzymie

Redakcja

W czwartek, 19 stycznia 2017 r. o godz. 20.30 relikwie Męczenników z Pariacoto – błogosławionych Michała i Zbigniewa – zostaną wprowadzenie do sanktuarium męczenników XX w. i czasów najnowszych w rzymskiej Bazylice św. Bartłomieja na wyspie Tyberyjskiej.

Uroczystość odbędzie się w obecności wyższych przełożonych (prowincjałów, kustoszów) i sekretarzy prowincji zakonu franciszkanów ze wszystkich kontynentów.

Wszyscy obecni będą mieli możliwość otrzymania obrazków Błogosławionych z ich relikwiami oraz obrazki z modlitwą papieża Franciszka o pokój i zachowanie od terroryzmu za ich przyczyną. W tym czasie każdy będzie mógł również nabyć różańce z relikwiami oraz materiały informacyjne o ich życiu, działalności i męczeństwie (książki, filmy i foldery).

Bazylika św. Bartłomieja na Wyspie Tyberyjskiej jest ważna dla Polaków. Znajdują się tam bowiem relikwie św. Wojciecha przekazane przez Bolesława Chrobrego. W roku 2000 papież Jan Paweł II poświęcił kościół pamięci męczenników chrześcijaństwa z XX w. i czasów najnowszych. Ich upamiętnieniem zajmuje się Wspólnota Sant’Egidio. Poszczególne kaplice boczne kościoła poświęcone są męczennikom za wiarę w różnych regionach świata (Afryka, obie Ameryki, Europa, Daleki Wschód, Azja Południowo-wschodnia).

W roku 2012 do bazyliki św. Bartłomieja wprowadzono relikwie trojga polskich błogosławionych męczenników: Karoliny Kózki, Stanisława Starowieyskiego i ks. Jerzego Popiełuszki, a w roku 2013 kolejnych trojga: ks. Wincentego Matuszewskiego, ks. Józefa Kurzawy oraz bpa Michała Kozala. 19 stycznia 2017 do relikwii dołączą: koszula bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i sandały bł. Michała Tomaszka.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda