Home WiadomościZe Świata Relikwie o. Pio wkrótce w Pietrelcinie

Relikwie o. Pio wkrótce w Pietrelcinie

Redakcja

RVRelikwie św. Ojca Pio trafią do jego rodzinnej miejscowości. Poczynając od 11 lutego 2016 r. zostaną wystawione w Pietrelcinie przez trzy dni. Miejscowi kapucyni nazywają to wydarzenie „wielkim błogosławieństwem” i „powrotem Świętego do domu”. Spodziewają się, że do tej niewielkiej miejscowości przybędą z tej okazji rzesze wiernych z całej okolicy.

Wystawienie będzie możliwe dzięki specjalnemu pozwoleniu Papieża Franciszka, który zgodził się na to, by po pielgrzymce do Watykanu Święty Kapucyn nawiedził także swą rodzinną miejscowość. Peregrynacja wpisuje się w obchody Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia. 6 lutego w Watykanie odbędzie się spotkanie grup modlitewnych Ojca Pio, a cztery dni później – w Środę Popielcową –  w obecności relikwii tego świętego zakonnika Franciszek roześle na świat misjonarzy Bożego Miłosierdzia.

Zmarłego w 1968 r. mistyka z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów kanonizował Jan Paweł II w roku 2002. Ciało świętego jest zachowane w dobrym stanie i od 2008 r. modliło się przy nim w San Giovanni Rotondo ok. 9 mln pielgrzymów.

bz/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda