Home WiadomościZe Świata Republika Dominikańska: Uznanie Senatu dla Salezjanów

Republika Dominikańska: Uznanie Senatu dla Salezjanów

Redakcja

We wtorek, 14 maja, w obecności przewodniczącego Senatu Republiki Dominikańskiej, Reynaldo Pareda Péreza, byłego wychowanka salezjańskiego, salezjanie z Inspektorii Antyli odebrali wyróżnienia za wkład, jaki wnieśli w integralny rozwój dzieci i młodzieży tego kraju.

Wyróżnienia zostały wręczone z okazji obchodów 75-lecia parafii pw. Św. Jana Bosko, znajdującej się w stolicy, i pierwszego salezjańskiego dzieła wychowawczego w Republice Dominikańskiej, które w tym czasie nazywało się Szkołą Rzemiosła i Zawodu, a teraz znane jest jako Salezjański Instytut Techniczny.

Innym aktem Izba Deputowanych przyznała także wyróżnienie ks. Julio Alberto Soto – pierwszemu salezjaninowi dominikańskiemu, który doczekał się 50 lat swoich święceń kapłańskich – w uznaniu jego wkładu na rzecz ewangelizacji narodu dominikańskiego oraz w podziękowaniu za to, że przez wiele lat odprawiał Mszę św. niedzielną, która była transmitowana przez jeden z kanałów państwowej telewizji.

Wyróżnienia zostały wręczone na zakończenie uroczystej Eucharystii.

Te zostały przyznane z inicjatywy senatora Adriano Sanchez Roa “na upamiętnienie peregrynacji urny z relikwiami Ks. Bosko, Ojca i Nauczyciela młodzieży Republiki Dominikańskiej, jak również w kontekście oczekiwania na Dwustulecie jego urodzin, do których obchodów pozostało jeszcze dwa lata”.

Senator Sánchez Roa, pomysłodawca inicjatywy przyznania salezjanom tego wyróżnienia – jednomyślnie popartej – zachęcił także Instytut Poczty Dominikańskiej, aby z tej okazji wypuścił znaczek upamiętniający obecność Synów Ks. Bosko w tym kraju.

ANS – Santo Domingo

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda