Home WiadomościZe Świata RMG – Salezjański Ruch Młodzieżowy odpowiedzią na ŚDM 2023

RMG – Salezjański Ruch Młodzieżowy odpowiedzią na ŚDM 2023

Redakcja

Jest to list zaangażowania naszej młodzieży salezjańskiej po pięknym doświadczeniu Światowych Dni Młodzieży 2023 w Lizbonie w Portugalii.

ŚDM 2023 były inspirującym momentem dla nas, przedstawicieli Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego, ponieważ dzięki temu spotkaniu poznaliśmy głębiej prorocze życie Księdza Bosko, które doprowadziło każdego z nas do Jezusa. W naszych refleksjach każdy z nas był w stanie uświadomić sobie, że pomimo ogromnej liczby osób uczestniczących w ŚDM, wciąż przypominano nam, że Chrystus jest w pełni żywy pośród nas i w sposób, w jaki był w stanie nas wzmocnić w okresach fizycznych, psychicznych i duchowych wyzwań podczas pielgrzymki. My również zostaliśmy zainspirowani naszym salezjańskim charyzmatem, a doświadczenie ŚDM zwiększyło naszą świadomość zarówno naszej uniwersalności, jak i potrzeby towarzyszenia sobie nawzajem i przyczyniania się do naszych społeczności jako pozytywnych agentów zmian.

Jako młodzież salezjańska zobowiązujemy się do pełniejszego przeżywania daru naszej salezjańskiej tożsamości wraz z naszą tożsamością w Chrystusie we wszystkich wspólnotach, z którymi się spotykamy. To doświadczenie ŚDM zmotywowało każdego z nas do poświęcenia czasu i przestrzeni na wspólną rozmowę o wielu rzeczywistościach, w których znajdują się młodzi ludzie, w duchu towarzyszenia. My również czerpiemy motywację z wielkiej miłości i poświęcenia Chrystusa dla nas, abyśmy mogli nauczyć się żyć życiem, w którym jesteśmy gotowi do poświęceń, aby odzwierciedlać Jego miłość, której mieliśmy łaskę doświadczyć. Dzięki naszemu spotkaniu jako rodzina salezjańska wiemy, że wyzwania, przed którymi stoimy w naszych miejscowościach, są uniwersalne, dlatego zobowiązujemy się do ciągłego wysiłku aktywnego przywództwa naszych rówieśników, które jest pełne nadziei i radości.

Aby wypełnić nasze zobowiązanie jako młodzież salezjańska, przypominamy sobie o darze na całe życie, o który prosi nas charyzmat salezjański: dawać świadectwo młodym ludziom w komunii z Kościołem. Będziemy starali się znaleźć możliwości i środki, aby wspierać młodych ludzi w pielęgnowaniu ich wiary i zachęcaniu ich na ich drodze jako młodzieży salezjańskiej, zarówno w warunkach formalnych, jak i poprzez działania naszego codziennego życia. Wypełniając nasze zobowiązania, jesteśmy przekonani o wielkim darze salezjańskiej radości, jaką jest przybliżanie młodych ludzi do Chrystusa. Zobowiązując się jako młodzież salezjańska, wsłuchujemy się w słowa papieża Franciszka w naszej gotowości do bycia niewygodnymi, w ciągłym poszukiwaniu nowych sposobów wzrastania w Rodzinie Salezjańskiej i Kościele, nie pozwalając, aby centralne miejsce tego w naszym życiu wygasło po przekroczeniu pewnego wieku.

Za: infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda