RÓŻANIEC z Kenii

Nazywam się o. Maciek Zieliński, jestem misjonarzem kombonianinem, od 4 lat posługuję wśród plemienia Pokot w Amakuriat w północno-zachodniej Kenii.

Jestem przełożonym misji obejmującej ponad 60 kaplic, na terenach gdzie Ewangelię głosi się dopiero od 40 lat. Pokot żyją bardzo skromnie, większość z nich to analfabeci. Głoszenie Dobrej Nowiny łączy się tu z pomocą socjalną, medyczną i edukacją. Jedną z możliwych forma pomocy jest zakup różańców z koralików, które ręcznie robią Mamy z plemienia Pokot.

Pracy z koralikami nauczyły się od naszych sióstr kombonianek. Nie jest to łatwa praca: wymaga skupienia, cierpliwości i dokładności. To właściwie jedyne źródło ich utrzymania w czasie, kiedy nie mogą pracować na polach. Dziennie Mama jest w stanie zrobić 2 „duże” różańce. Z jednego różańca ma ok. 150 kenijskich szylingów czyli 1,5 dolara, reszta zostaje na zakup materiału. Koszt „dużego” różańca to 9 zł, „małego” 3 zł. Taka kwota pozwoli na godziwą zapłatę za pracę Mam z plemienia Pokot. Wszelkie inne koszty (pakowanie, wysyłka, plakat informujący o inicjatywie) pokrywają Dobrzy Ludzie; zatem zysk w 100% trafia w ręce Mam. Zamówienia można składać mailowo [email protected] Pieniądze można przesłać na konto misjonarzy kombonianów ING Bank Śląski 43 1050 1445 1000 0022 9659 6782 z dopiskiem „Różaniec z Kenii”. Z góry dziękuję za wszelką przychylność dla misji w Amakuriat.

Zapewniam o modlitwie

In Christo

o. Maciek Zieliński MCCJ

Za: www.kombonianie.pl