Home Wiadomości Rozpoczęła się wizyta Zarządu Generalnego

Rozpoczęła się wizyta Zarządu Generalnego

Redakcja

20.06.2017 r. przyleciał do Pragi Minister Generalny o. Michael Perry z Zarządem Generalnym, aby rozpocząć odwiedziny Konferencji Północnosłowiańskiej.

Po krótkim pobycie w domu prowincjalnym czeskiej prowincji i spacerze po Pradze, goście udali się na nocleg do Wambierzyc. 

Dzisiaj rano Definitorium Generalne wraz z przybyłymi prowincjałami należącymi do Konferencji oraz z miejscową wspólnotą sprawowali Eucharystię w Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin. 

Homilię wygłosił o. Ivan Sesar, definitor generalny dla krajów słowiańskich. W rozważaniu przypomniał jaka jest rola ministra prowincjalnego. W swojej posłudze przełożony musi być autentyczny. Najpierw trzeba żyć tym, czego się oczekuje od braci, dlatego potrzeba ciągle się formować w ramach formacji ciągłej, która jest nieustannym nawracaniem serca i wstępowaniem na drogę Ewangelii. Postępować trzeba w duchu służby, jak to robił Jezus Chrystus, „który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu” (Mt 20,28). Logika chrześcijańska to logika pokory, o której mówi Jezus stawiając dziecko przed apostołami: „Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego” (Mt 18, 3-4). Miejmy więc serce, które służy powierzonym braciom w prowincji na wzór serca Jezusa i Jego Matki Maryi, u której stóp teraz przebywamy – zakończył kaznodzieja.

Po mszy św. i pamiątkowym zdjęciu prowincjałowie i goście udali się na Górę Świętej Anny, gdzie podczas popołudniowego spotkania odbędzie się prezentacja poszczególnych prowincji i fundacji należących do Konferencji Północnosłowiańskiej.

Za: www.dominik.w-w.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda