Home WiadomościZe Świata Rozpoczęto prace związane z budową nowej szkoły salezjańskiej w Londynie

Rozpoczęto prace związane z budową nowej szkoły salezjańskiej w Londynie

Redakcja

W ostatnich dniach rozpoczęły się prace związane z budową nowej siedziby dzieła salezjańskiego w mieście Battersea. W ceremonii położenia kamienia węgielnego pod tą budowlę uczestniczyli: bp Peter Smith, arcybiskup metropolita Southwark; ks. Martin Coyle, salezjanin, przełożony Inspektorii Wielkiej Brytanii oraz pan Simon Uttley, dyrektor instytutu.

“Saint John Bosco College” w Wandsworth jest szkołą katolicką dla dzieci od 11 do 18 roku życia, usytuowaną w dystrykcie londyńskim Wandsworth. Została otwarta we wrześniu 2011 r. w tymczasowej siedzibie, ale to nie przeszkodziło, by w marcu 2013 r. zyskała miano szkoły o “dobrym” poziomie nauczania z “doskonałą kadrą” ze strony Biura Standardów ds. Edukacji, Usług dla Nieletnich i Kompetencji Zjednoczonego Królestwa (ang. Ofsted).

W dniu 10 września ubiegłego roku Komitet Rady ds. Planowania dystryktu Wandsworth zatwierdził projekt rozwoju dzieła salezjańskiego, który, dzięki temu, do końca jesieni 2015 roku wejdzie w posiadanie nowej siedziby w Surrey Lane i będzie mógł liczyć na bardziej przestrzennie i przyjazne struktury, lepiej odpowiadające obecnym potrzebom młodzieży.

Szkoła, wspierana przez wolontariuszy, pozostających zawsze w relacji zaufania do salezjanów Ks. Bosko i archidiecezji Southwark, zasadza się na nauczaniu Kościoła katolickiego i podejścia edukacyjno-pedagogicznego Księdza Bosko. Przy przyjmowaniu uczniów daje się pierwszeństwo dzieciom z katolickich szkół podstawowych z Wandsworth, ale szkoła przyjmuje także wielu uczniów innych wyznań i szkół, kładąc szczególny akcent na poszanowanie odmienności i godność każdej osoby

Stwierdził pan Uttley, dyrektor szkoły: “W czasach, w których dzieci i młodzież są coraz bardziej postrzegani w kategoriach określonej korzyści ekonomicznej – albo braku takowej – tym bardziej staje się istotne, abyśmy postawili ich człowieczeństwo i godność na początku i w centrum wszystkiego”.

ANS – Londyn

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda