Home WiadomościZe Świata Rzym: Bracia Mniejsi poinformowali o swym spotkaniu z papieżem

Rzym: Bracia Mniejsi poinformowali o swym spotkaniu z papieżem

Redakcja

„Ojciec Święty wezwał nas do odważnej pracy wśród młodzieży, zgodnie z jej językiem i na rzecz powołań, abyśmy nie rezygnowali i potrafili patrzeć z ufnością i wiarą w naszą przyszłość” – powiedział po wczorajszej (7 stycznia) audiencji u papieża Franciszka generał Zakonu Braci Mniejszych, o. Massimo Fusarelli.

Wraz z Ministrem Generalnym w audiencji prywatnej wzięli udział członkowie definitorium generalnego, prokurator generalny, sekretarz ds. ewangelizacji i misji, sekretarz generalny Zakonu i sekretarz osobisty generała. Na zakończenie audiencji, która trwała 45 minut, minister powiedział, że był to intensywny i piękny czas dialogu, kiedy papież Franciszek wsłuchiwał się w realia Zakonu w różnych częściach świata i w niektórych szczególnych sytuacjach, które dotykają Kościół.

„W szczególności Ojciec Święty wezwał nas do odważnej pracy wśród młodzieży, zgodnie z jej językiem i na rzecz powołań, abyśmy nie rezygnowali i potrafili patrzeć z ufnością i wiarą w naszą przyszłość” – powiedział o. Fusarelli. Nie krył, że dla niego osobiście a także towarzyszących mu braci wielką radością było doświadczenie sympatii papieża dla franciszkanów, których zachęcił, aby „żyli w sposób ewangeliczny i pracowali ze świadomością, że mają to wielkie zakorzenienie inspiracji i przyciągania” jakim jest św. Franciszek.

st (KAI) / Watykan

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda