Home WiadomościZe Świata Rzym: Centralne uroczystości ku czci MB Nieustającej Pomocy

Rzym: Centralne uroczystości ku czci MB Nieustającej Pomocy

Redakcja

redemptor.plW niedzielę 26 czerwca odbyły się w Rzymie centralne uroczystości ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Była to wigilia przed zakończeniem Roku Jubileuszowego z okazji 150-lecia powierzenia Ikony MBNP Zgromadzeniu Redemptorystów przez bł. Piusa IX.

Kopia ikony została przeniesiona przez redemptorystów i świeckich na plac przed Bazyliką Matki Bożej Większej. Tam odbył się koncert orkiestry rzymskiej policji. Następnie w Bazylice była sprawowana Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Joao Braz de Aviz, Prefekta Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Został on wprowadzony przez przełożonego generalnego Zgromadzenia Redemptorystów o. Michaela Brehla, który pozdrowił też wszystkich zebranych w języku włoskim i angielskim.

Bazylika było wypełniona pielgrzymami, którzy przybyli specjalnie na tę uroczystość ze wszystkich pięciu kontynentów i konferencji, w których pracują redemptoryści. Niektórzy z nich przynieśli swoje flagi i byli ubrani w stroje narodowe.

Kardynał przypomniał w kazaniu żarliwe nabożeństwo redemptorystów do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz sposób, poprzez który starali się być wierni poleceniu otrzymanemu od papieża Piusa IX: „Uczyńcie Ją znaną na całym świecie”. W swoich spotkaniach z redemptorystami kardynał dostrzegł, że każdy redemptorysta niósł ze sobą Matkę Bożą Nieustającej Pomocy, a Ona nigdy nie była z dala od nich. W przeżywanym roku miłosierdzia ważne jest, aby Maryja była ukazywana w tej perspektywie jako Ta, która wskazuje na miłosierdzie Ojca.

Chociaż Msza była celebrowana w języku włoskim, prośby w modlitwie wiernych były wypowiadane w różnych językach, reprezentujących różne kultury i różne potrzeby. Na zakończenie Eucharystii rektor wspólnoty domu generalnego o. Arturo Martinez Soto przekazał kardynałowi kopię ikony MB Nieustającej Pomocy.

W uroczystej procesji ulicami miasta przeniesiono Ikonę do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tam odbyło się nabożeństwo rozesłania misyjnego i odnowienia zobowiązania „Uczyńcie Ją znaną na całym świecie”, które poprowadził o. Michael Brehl, przełożony generalny.

o. Sylwester Cabała CSsR, Rzym

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda