Home WiadomościZe Świata Rzym: jutro 800-lecie reguły franciszkańskiej

Rzym: jutro 800-lecie reguły franciszkańskiej

Redakcja

29 listopada minie 800 lat od zatwierdzenia przez papieża Honoriusza III w Pałacu Apostolskim św. Jana na Lateranie w Rzymie napisanej przez św. Franciszka Reguły Braci Mniejszych.

Aby uczcić tę rocznicę, członkowie wielkiej rodziny franciszkańskiej – zakonnicy, zakonnice, świeccy należący do trzech zakonów założonych przez Franciszka – są zaproszeni do Bazyliki św. Jana na Lateranie w Rzymie, 29 listopada, o godz. 15.00, na liturgię, która – czytamy w komunikacie – „będzie miała charakter celebracji, refleksji i pogłębienia tego tekstu założycielskiego całego franciszkańskiego doświadczenia duchowego, w jego licznych odmianach na całym świecie, aż do dnia dzisiejszego”.

Celebracji będzie przewodniczył kard. Angelo De Donatis, arcykapłan bazyliki i wikariusz Papieża Franciszka dla diecezji rzymskiej, który odczyta także przesłanie skierowane przez Ojca Świętego do wszystkich franciszkanów i franciszkanek na świecie. Obchody będą transmitowane na oficjalnej stronie stulecia franciszkanów (2023-2026) www.centenarifrancescani.org.

st/KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda