Home WiadomościZe Świata Rzym: Minister Generalny Zakonu Braci Mniejszych odwiedzi Ukrainę, Rumunię i Polskę

Rzym: Minister Generalny Zakonu Braci Mniejszych odwiedzi Ukrainę, Rumunię i Polskę

Redakcja

W dniach 10-16 kwietnia Minister Generalny Zakonu Braci Mniejszych, br. Massimo Fusarelli, w towarzystwie Ministra Prowincjalnego z Asyżu, br. Francesco Piloni, złoży wizytę w Rumunii, na Ukrainie i w Polsce – poinformowała Kuria Generalna Zakonu Braci Mniejszych.

Jak zaznaczono, generał franciszkanów reprezentując cały Zakon będzie obecny na terenach objętych wojną i w krajach sąsiednich, aby wysłuchać, przyjmować i być znakiem bliskości dla wszystkich, którzy dziś żyją i cierpią z powodu głębokich ran wojennych. W dniach 10-12 kwietnia o. Fusarelli weźmie udział w międzynarodowej delegacji przywódców religijnych na „Międzyreligijną pielgrzymkę solidarności z narodem ukraińskim”. W skład delegacji przywódców religijnych, którzy udadzą się z tą ważną wizytą do obozów dla uchodźców i do Czerniowiec, wchodzą: emerytowany Arcybiskup Canterbury Rowan Williams (anglikanin), rabin Jonathan Wittenberg z Wielkej Brytanii), emerytowany Wielki Mufti Mustafa Ceric (Bośnia), prawosławny arcybiskup Nikitas Lulias (Wielka Brytania), Wielki Imam Yahya Pallavacini (Włochy), Swami Sarvapriyananda (hinduista, Indie/USA) i Opatka Giác Nghiêm (buddystka, Francja).

Punktem kulminacyjnym wizyty delegacji będzie spotkanie publiczne, które odbędzie się 12 kwietnia w głównym teatrze w Czerniowcach na Ukrainie. Wypowiedziom uczestników delegacji będą towarzyszyły świadectwa uchodźców. Będzie to pierwsze publiczne wydarzenie, na które pozwolono w teatrze od początku wojny. Następnie delegacja złoży krótką wizytę braciom franciszkanom z Siedmiogrodu w sanktuarium maryjnym w Csíksomlyó i uda się do Suczawy w Rumunii, a potem do Czerniowiec na Ukrainie.

Od 13 kwietnia Minister Generalny będzie kontynuował swoją wizytę, odwiedzając dom braci obrządku greckokatolickiego i dwa domy braci z Prowincji św. Michała, spotykając się tam również z uchodźcami i osobami potrzebującymi pomocy. Swoją wizytę zakończy w Polsce spotkaniem w Kalwarii Zebrzydowskiej z braćmi i licznymi uchodźcami, którzy znaleźli tam gościnę.

st (KAI) / Rzym

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda