Home WiadomościZe Świata Rzym: O. Dominique Mathieu OFMConv przyjmie święcenia biskupie

Rzym: O. Dominique Mathieu OFMConv przyjmie święcenia biskupie

Redakcja

We wtorek, 16 lutego 2021 r., o godz. 17.00, w bazylice Świętych Dwunastu Apostołów w Rzymie dotychczasowy asystent generalny CEF (Centralis Europae Foederatio) o. Dominique Joseph Mathieu otrzyma święcenia biskupie, których udzieli kard. Leonardo Sandri, prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich.

Współkonsekratorami będą: kard. Mauro M. Gambetti OFMConv i abp Ignazio Bedini SDB, emerytowany arcybiskup Teheranu.

O. Dominique Mathieu jest arcybiskupem-elektem stolicy Iranu, którego patronem jest św. Marutas z Mezopotamii. Ten starożytny święty został zapamiętany jako lekarz ciała i duszy i z pewnością będzie wspierał posługę pasterską naszego współbrata.

Wszyscy jesteśmy zaproszeni do duchowej bliskości w modlitwie za nowego arcybiskupa, ponieważ z powodu pandemii tylko ograniczona liczba wiernych będzie mogła uczestniczyć w liturgii. Wezmą w niej udział współbracia z klasztoru Świętych Dwunastu Apostołów, gwardiani rzymskich domów generalskich, kapłani, zakonnicy i zakonnice reprezentujący wschodnie obrządki katolickie.

Obrzęd święceń biskupich będzie można śledzić na kanale YouTube: Ordinazione episcopale di Fra Dominique J. Mathieu OFMConv.

Za: www.ofmconv.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda