Home Wiadomości Rzym: Rozpoczęcie Kapituły Kapucynów

Rzym: Rozpoczęcie Kapituły Kapucynów

Redakcja

W dniach od 27 sierpnia do 16 września 2018 roku, Zakon Braci Mniejszych Kapucynów będzie celebrował 85. Kapitułę generalną, aby wybrać nowego Ministra generalnego i jego Radę.

Kapituła odbędzie się w Rzymie, w siedzibie naszego Kolegium Międzynarodowego „San Lorenzo da Brindisi”. W spotkaniu weźmie udział 188 kapitulnych reprezentujących wszystkie okręgi Zakonu. Wraz z kapitułą obecnych będzie 48 urzędników i różnych współpracowników odpowiedzialnych za poszczególne posługi. Kalendarz prac Kapituły przewiduje, że podczas pierwszego tygodnia będą wysłuchane różne sprawozdania, w sposób szczególny sprawozdanie Ministra generalnego Mauro Jöhri, które zobrazuje kapitulnym aktualny stan Zakonu. Ponadto ekonom generalny przedstawi sprawozdanie na temat sytuacji ekonomicznej w Zakonie. Wybór Ministra generalnego zaplanowany jest na 3 września. W następnych dniach przedmiotem refleksji i dyskusji kapitularnych będzie projekt Ratio Formationis. Następnie zostaną wybrani Radni generalni.

Kalendarz obejmuje również tradycyjną pielgrzymkę kapitulnych do Asyżu (8 września) oraz audiencję u Papieża Franciszka na Watykanie (14 września).

Wszyscy bracia będą mogli śledzić wydarzenia kapitulne za pomocą filmów, galerii zdjęć i wiadomości na stronie internetowej www.capitulum2018.ofmcap.org, lub za pomocą aplikacji Zakonu OFMCap, kompatybilnej z platformami Android, Apple iOS i Windows.
Biuro Komunikacji będzie krok po kroku śledzić prace Kapituły za pomocą tekstów informacyjnych, zdjęć i filmów wideo.

Biuro Komunikacji OFMCap

Za: ofmconv.net.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda