Home WiadomościZe Świata Saletyni: 170 godzin adoracji – po raz drugi

Saletyni: 170 godzin adoracji – po raz drugi

Redakcja

Melania i Maksymin – świadkowie objawienia w La Salette usłyszeli od Matki Bożej zachętę do codziennej modlitwy. Dzieci przyznały się, że nie przykładają do niej zbyt wielkiej wagi.

Sanktuarium w La Salette to miejsce, w którym wezwanie do modlitwy brzmi szczególnie głośno. Rok Miłosierdzia, a także zbliżająca się 170. rocznica objawienia w La Salette były impulsem zorganizowania po raz drugi akcji „170 godzin dla Jezusa i Maryi”. Ta inicjatywa to żywe świadectwo odpowiedzi wezwanie Matki Bożej do modlitwy.

Od godz. 22.00 6 sierpnia do północy 13 sierpnia w kaplicy pw. św. Piotra Juliana Eymarda misjonarze saletyni i siostry saletynki, wolontariusze i wszyscy chętni pielgrzymi spotykają się na adoracji Najświętszego Sakramentu i różańcu. „170 godzinom dla Jezusa i Maryi” towarzyszą trzy intencje błagalne: o nawrócenie Francji, za sanktuarium, by było miejscem prawdziwego spotkania z Bogiem oraz za duchownych, osoby konsekrowane, pracowników sanktuarium, wolontariuszy i pielgrzymów.

Sanktuarium w La Salette, położone w francuskich Alpach na wysokości 1800 m n.p.m., jest związane z objawieniem Matki Bożej z 19 września 1846 r. Maryja w swoim orędziu, przekazanym dwojgu pasterzom: Maksyminowi Giraud i Melanii Calvat, wzywała ludzkość do nawrócenia i pojednania z Bogiem. W 1851 r. ordynariusz diecezji Grenoble bp Philibert de Bruillard uznał to objawienie za prawdziwe. Obecnie La Salette jest miejscem kultu znanym nie tylko we Francji, lecz także na całym świecie. Sanktuarium posiada zaplecze noclegowo-gastronomiczne, czynne od Wielkanocy do listopada. Opiekę duszpasterską nad pielgrzymami, także w języku polskim, sprawują misjonarze saletyni.

(gz; fot. Piotr Rak)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda