Home WiadomościZe Świata Salezjanie: Dyrektorzy i proboszczowie w Różanymstoku

Salezjanie: Dyrektorzy i proboszczowie w Różanymstoku

Redakcja

Dobiegło końca wiosenne spotkanie dyrektorów i proboszczów inspektorii warszawskiej, podczas którego między innymi rozmawiano o formie obchodów 200-lecia urodzin św. Jana Bosko.

Miejscem zjazdu, który odbył się w dniach 22 i 23 kwietnia, był Różanystok. Pierwsze wystąpienie miał ks. inspektor Andrzej Wujek, który podzielił się refleksją z 27. Kapituły Generalnej, a także przedstawił szereg bieżących spraw inspektorii. Wyczerpujące przedłożenie dotyczące ekonomii, inwestycji oraz nowych rozwiązań prawnych mieli także ks. ekonom inspektorii ks. Andrzej Hołownia oraz jego zastępca ks. Dariusz Husak. Pierwszy dzień zakończyła msza św. sprawowana w bazylice różanostockiej. Liturgii przewodniczył Ksiądz Inspektor. W słowie nawiązał szczególnie do przesłania skierowanego przez papieża Franciszka do salezjanów podczas specjalnej audiencji podczas 27. Kapituły Generalnej.

Środa rozpoczęła się od Eucharystii, której przewodniczył ks. Marek Wyszomierski, któremu towarzyszyli księża Marek Stachowicz oraz Marek Borysiak. Słowo nawiązujące do ewangelii o uczniach zmierzających do Emaus w kontekście dokumentów ostatniej kapituły generalnej wygłosił Wojtek Kułak, jeden z delegatów inspektorii na kapitułę.

W pierwszej części przedpołudniowych obrad wystąpienia mieli: ks. Dariusz Mikołajczyk, sekretarz inspektorialny, który przypomniał o kompetencjach przełożonego wspólnoty lokalnej w Towarzystwie Salezjańskim; ks. rektor Dariusz Kozłowski – przedstawił ostatnie wydarzenia z życia krakowskiego seminarium salezjanów; ks. Viktor Haidukevich – zrelacjonował bieżące sprawy delegatury na Białorusi.

W ostatniej części Ksiądz Inspektor przedstawił kalendarium obchodów jubileuszu 200-urodzin Księdza Bosko na poziomie całego Zgromadzenia, Polski, jak i inspektorii. Rozpoczęcie tego szczególnego roku w całej Rodzinie Salezjańskiej rozpocznie się 16 sierpnia 2015 roku na Colle don Bosco, a w inspektorii warszawskiej 23 sierpnia tego roku podczas Campo Bosco w Czerwińsku.

Zjazd zakończyło zwiedzenie Salezjańskiego Ośrodka Młodzieżowego w Różanymstoku.

wk

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda