Home WiadomościZe Świata Salezjanie: Europejskie spotkanie duszpasterstwa młodzieży w Monachium

Salezjanie: Europejskie spotkanie duszpasterstwa młodzieży w Monachium

Redakcja

W dniach od 7 do 10 lutego w Monachium odbyło się europejskie spotkanie Delegatów Duszpasterstwa Młodzieżowego. Wzięło w nim udział 30 uczestników, którzy reprezentowali 17 europejskich krajów. Z Polski w spotkaniu uczestniczyli: ks. Przemysław Kawecki, ks. Mirosław Łobodziński, ks. Wojciech Krawczyk i ks. Maciej Sarbinowski.

Specjalnym uczestnikiem spotkania był ks. Simon Zakerian z Syrii, który podczas wieczornego słówka przedstawił aktualną sytuację w Syrii.

Większość sesji poświęcone było tematowi rodziny. Zarówno Kościół katolicki jak i nasze Zgromadzenie – chociażby poprzez ostatnią Wiązankę Księdza Generała – wskazuje potrzebę przeprowadzenia pogłębionej i rzeczywistej refleksji na temat rodziny. Chodzi o to, aby podjąć odpowiednie działania na rzecz rodzin, szczególnie tych, które znajdują się w trudnej sytuacji. Dla nas salezjanów – co zostało wielokrotnie podkreślane podczas spotkania – wyzwaniem jest takie duszpasterstwo rodziny, by stanowiło integralną część duszpasterstwa młodzieży. Wypracowany materiał będzie dobrym punktem wyjścia w przygotowaniu procesów ewangelizacyjno–wychowawczych dla naszych inspektorii.

Poza pracą sesyjną ważnym elementem wspólnototwórczym były zarówno wieczorne „bawarskie” spotkania braterskie jak i wspólnotowe zwiedzanie Monachium. Kolejne spotkanie odbędzie się w przyszłym roku w Barcelonie.

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda