Home WiadomościZe Świata Salezjanie: Inspektorzy europejscy w Chorwacji

Salezjanie: Inspektorzy europejscy w Chorwacji

Redakcja

W Zadarze, w malowniczej chorwackiej Dalamcji spotkali się inspektorzy Regionu Europa Północna na swoim dorocznym spotkaniu. Obecni byli prowincjałowie i delegaci z Austrii, Niemiec, Anglii, Irlandii, Belgii Północnej i Holandii, Malty, Polski, Czech, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Słowenii i Chorwacji.

Gospodarzem spotkania, które odbyło się w domu rekolekcyjnym Sióstr Franciszkanek Szkolnych w dniach od 5 do 7 maja byli salezjanie z Chorwacji, którzy w zadarskiej dzielnicy Arbanesi prowadzą parafię. Obradom przewodniczył ks. Marek Chrzan, Radca Generalny Regionu Europa Północna.

Inspektorzy dyskutowali nad stanem realizacji programu animacji Zgromadzenia i Regionu w obecnym sześcioleciu (2008-2014), dokonali oceny ubiegłorocznej visita d’insieme, omówili przygotowania do Kapituły Generalnej 27, ocenili działania związane z realizacją Projektu Europa, wymienili doświadczenie i inicjatywy związane z przygotowaniem do peregrynacji relikwii Ks. Bosko w Regionie oraz wysłuchali prezentacji p. Mattia Tossatiego na temat działalności Don Bosco International z Brukseli.

W Zadarze inspektorzy mieli też okazję spotkać się podczas niedzielnej Eucharystii z wiernymi parafii salezjańskiej i wysłuchali koncertu dwóch lokalnych zespołów śpiewaczych. W niedzielne popołudnie zwiedzili centrum historyczne miasta.

W ostatnim dniu spotkania zdecydowano, że kolejne spotkanie inspektorów Regionu odbędzie się w przyszłym roku w Gdańsku.

Ks. Marek Chmielewski SDB/pila.salezjanie.pl

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda