Home WiadomościZe Świata Salezjanie – KG27: “Twoimi oczyma” – echa Kapituły

Salezjanie – KG27: “Twoimi oczyma” – echa Kapituły

Redakcja

Tak wielkie i znaczące wydarzenie, jakim była Kapituła Generalna, nie zakończyło się w dzień oficjalnego jej zamknięcia. Istotnie, jej echa nie przestają nadal rozbrzmiewać. Potwierdzeniem tego są filmiki video, które powstały w ramach projektu “Con i tuoi occhi” (Twoimi oczyma), nie wszystkie jeszcze udostępnione, które przywołują intensywne dni obrad KG27.

Ostatnie video – ale nie ostatnie z tej serii – zostało zrealizowane przez dzieci i młodzież z Salezjańskiego Kółka Filmowego (CGS) “Life” w Biancavilla, na Sycylii, w pierwszym weekend kwietnia. Chodzi tu o sycylijskie CGS, już stałego bywalca Domu Generalnego, jako że wielokrotnie w ostatnich latach gościł w Rzymie, animując różne wydarzenia artystyczne w czasie Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej.

Video, zrealizowane i zmontowane w sposób kreatywny i profesjonalny, przeplata ujęcia z obrad kapitulnych z wywiadami, które zostały przeprowadzone m.in. z ks. Francesco Marcoccio, jednym z sekretarzy KG27, dwoma inspektorami z Europy (przełożonymi z Niemiec i Francji-Belgii Południowej) i z samym Przełożonym Generalnym – ks. Ángelem Fernándezem Artime, zawsze mającym czas dla “młodych dziennikarzy”.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda