Home WiadomościZe Świata Salezjanie – KG27: “Twoimi oczyma”. Kapituła widziana przez młodzież

Salezjanie – KG27: “Twoimi oczyma”. Kapituła widziana przez młodzież

Redakcja

11 marca, do Domu Generalnego w Rzymie przybędzie pierwsza grupa młodzieży, aby zainicjować projekt “Con i tuoi occhi” (Twoimi oczyma). Mowa tu o inicjatywie, która zakłada uczestnictwo ludzi młodych z Włoch w roli „specjalnych wysłanników” na Kapitułę.

Projekt ten zrodził się w celu wypracowania wspólnego stanowiska młodzieży i salezjanów odnośnie do KG27. Bierze w nim udział około 30 ludzi młodych w wieku od 17 do 25 lat, należących do Salezjańskich Kółek Filmowych. Jest to młodzież z oratoriów i studenci Wydziału Komunikacji Społecznej Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego. Ci, podzieleni na małe grupy, w kolejne weekendy trwania Kapituły będą opowiadać w swoim stylu, z charakterystyczną dla nich spontanicznością, pod kątem ich oczekiwań i w autentyczny sposób o tym, co przeżyli, tj. o swoim doświadczeniu związanym z Kapitułą Generalną 27.

Z operatywnego punktu widzenia, projekt ten zakłada produkcję materiału cyfrowego (wywiady, video, krótkie klipy…) ze strony młodzieży. Przy ich realizacji młodzież może skorzystać zarówno z tradycyjnych narzędzi audiowizualnych, jak również smartfonów i diapozytywów hybrydowych, z którymi współcześni młodzi mają bardziej do czynienia, dzieląc się swoim doświadczeniem. Te filmiki video będą zamieszczane od czasu do czasu na stronie Facebooka “Salesiani Don Bosco Italia”.

Przed przystąpieniem do tego projektu wspomniane grupy pracowały w swoich środowiskach i przeszły odpowiednie „itinerarium” szkoleniowe, przygotowując się do tego doświadczenia związanego z Kapitułą. W analogiczny sposób ci młodzi, po zakończeniu swojej pracy, dokonają w swoich grupach sprawozdania z tego, co przeżyli.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda