Home WiadomościZe Świata Salezjanie: Komunikat dotyczący ks. Toma Uzhunnalila

Salezjanie: Komunikat dotyczący ks. Toma Uzhunnalila

Redakcja

facebook.comWe wtorek 19 lipca pojawiło się na Facebooku zdjęcie ks. Toma Uzhunnalila, który zaginął 4 marca w Adenie, w Jemenie.

Po rozmowie z sekretarzem salezjańskiej inspektorii Bangalore, który jest oficjalnym rzecznikiem prasowym inspektorii, i kontakcie z Biurem biskupa Paula Hindera, wikariusza apostolskiego Arabii Południowej, którego siedziba znajduje się w Abu Dhabi, można stwierdzić, że nie ma żadnych nowych wiadomości odnośnie do sytuacji ks. Toma. Jeśli takowe by się pojawiły, poinformuje o nich sam biskup Hinder.

A poza tym, nie wiadomo, kto prowadzi stronę ks. Toma na Facebooku, która na chwilę obecną wydaje się być opróżniona ze wszystkich treści. Nie ma dotąd pewności co do autentyczności zamieszczonego zdjęcia. Sam sekretarz inspektorii Bangalore, po konsultacji ze współbraćmi ze swojej inspektorii, stwierdził, że nie jest przekonany o autentyczności tej fotografii.

Zdjęcie, które się pojawiło, oprócz tego, że wywołuje zaniepokojenie losem ks. Toma, na nowo wzbudziło szczególne zainteresownie tą historią, która w ostatnich tygodniach przestała być obiektem uwagi międzynarodowych mediów. Pozwala to ciągle pamiętać o chrześcijanach, którzy są prześladowni w różnych krajach, a zwłaszcza o księdzu Tomie, i stanowi zachętę do dalszej modlitwy oraz podjęcia dalszych inicjatw, które są jeszcze możliwe.

Zgromadzenie Salezjańskie nie przestaje śledzić z uwagą rozwoju całej sytuacji i spełniać swojego obowiązku, towarzysząc rodzinie ks. Toma i współpracując z wikariuszem apostolskim Arabii Południowej oraz rządem indyjskim.

Ks. Francesco Cereda
Wikariusz Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Salezjańskiego

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda