Home WiadomościZe Świata Salezjanie: ks. Parravano Marino SDB mianowany biskupem pomocniczym Caracas

Salezjanie: ks. Parravano Marino SDB mianowany biskupem pomocniczym Caracas

Redakcja

infoansOjciec Święty Franciszek mianował biskupem pomocniczym archidiecezji Caracas, w Wenezueli, ks. Enrique José Parravano Marino, salezjanina, obecnie pełniącego funkcję proboszcza parafii pw. św. Jana Bosko w Altamirze, archidiecezji Caracas, wyznaczając mu jako tytularną siedzibę biskupią Isola.

Ks. Parravano Marino urodził się w Turmero, w diecezji Maracay, w dniu 8 listopada 1955 r. Wstąpił do nowicjatu salezjańskiego “San Antonio de los Altos” w 1973 roku. Śluby wieczyste w Zgromadzeniu Salezjańskim złożył w dniu 30 sierpnia 1980 roku, a święcenia kapłańskie otrzymał 14 stycznia 1984 roku.

Po studiach w Instytucie Teologicznym San Pablo, w Brazylii, i po przyjęciu święceń kapłańskich zrobił specjalizację w dziedzinie pedagogii wychowania integralnego w Pedagogicznym Instytucie Uniwersyteckim “Mons. Arias Blanco”, IUPMA, w Caracas.

Był kapelanem koledżu “Piusa XII” w Puerto La Cruz, dyrektorem Instytutu “San Luis” w Mérida, dyrektorem i proboszczem parafii “María Auxiliadora” w Caracas, a od 2015 roku – proboszczem parafii “San Juan Bosco” w mieście Altamira

Gdy chodzi o inspektorię wenezuelską, był radcą inspektorialnym (2003-2004) i jej ekonomem (2004-2009).

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda