Home WiadomościZe Świata Salezjanie przekazali materiały w sprawie pedofilii

Salezjanie przekazali materiały w sprawie pedofilii

Redakcja

Władze Towarzystwa Salezjańskiego w Chile przekazały wymiarowi ścigania tego kraju informacje dotyczące trzech swoich kapłanów podejrzanych o pedofilię. Dodatkowe informacje mogą rzucić światło na ewentualne okoliczności przestępstw, o które oskarżani są ci zakonnicy.

Kierownictwo zgromadzenia w Chile potwierdziło już, iż otrzymało szereg świadectw, które po wstępnej analizie przekazano prokuraturze generalnej w Santiago de Chile, a także Stolicy Apostolskiej. W opublikowanym komunikacie przypomniano, że na wszystkich trzech duchownych nałożono tymczasowy zakaz publicznego sprawowania posługi kapłańskiej.

Chile przeżywa największy w historii tego kraju kryzys związany z ujawnieniem skandali pedofilskich wśród duchowieństwa. Z danych tamtejszej prokuratury generalnej wynika, że w całym kraju prowadzonych jest obecnie 166 procesów sądowych przeciw księżom. Mieli się oni dopuścić przestępstw seksualnych wobec co najmniej 248 osób, w tym 131 nieletnich. Łącznie zaś o przestępstwa na tle seksualnym w Chile podejrzewanych jest ponad 200 ludzi działających w strukturach Kościoła, w tym 152 kapłanów i 10 biskupów.

Za: ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda