Home WiadomościZe Świata Salezjanie: Trzy nowe Inspektorie w służbie Afryce

Salezjanie: Trzy nowe Inspektorie w służbie Afryce

Redakcja

Na kontynencie, który przeżywa stały rozwój i zmiany społeczne, także obecność salezjańska wzmacnia się i zmienia.

W dniu 19 stycznia 2021 r. Przełożony Generalny, P. Ángel Fernández Artime, po pozytywnej opinii Rady Generalnej, zgodnie z artykułami 132, parag. 1.1 i art. 156 Konstytucji, erygował Inspektorię Afryki Nigerii i Nigru pw. Błogosławionego Artemidesa Zattiego z siedzibą w Lagosie-Iju (Nigeria). Do tej Inspektorii należy 9 domów już istniejących, a w przyszłości przewidywane jest otwarcie placówki misyjnej w pobliskim Nigrze.  

W tym samym dniu została erygowana nowa Inspektoria Afryki Zachodnio-Północnej pw. Matki Bożej Pokoju z siedzibą w Kotonu-Zogbo w Beninie. Do tej inspektorii należy 18 domów, oprócz Beninu, Burkina Faso, Gambii, Gwinei, Mali i Senegalu. Te trzy ostatnie kraje utworzą Delegaturę z siedzibą w Dakarze (Senegal). Nowa Inspektoria AON będzie mogła również rozwijać pracę misyjną w Gwinei Bissau.

I również 19 stycznia została erygowana Inspektoria Afryki Zachodnio-Południowej pw. św. Józefa z siedzibą w Ashaiman (Ghana). W jej skład wejdą placówki z Togo, Ghany, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii i Sierra Leone, 20 domów.

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda