Home WiadomościZe Świata Salezjanie: Twittowanie z Przełożonym Generalnym – @PascualChavez5

Salezjanie: Twittowanie z Przełożonym Generalnym – @PascualChavez5

Redakcja

Od kilku dni Przełożony Generalny jest “przyjacielem” Twittera. Przystępując do jednego z najbardziej rozpowszechnionych serwisów społecznościowych, ks. Chávez chce “zawiązać współpracę na rzecz dobra w imię wielkich spraw dotyczących młodzieży, jak czynił to Ks. Bosko” i “propagować, w coraz większym zakresie, wielkie wartości”.

Jego adres – @PascualChavez5 – jest otwarty dla wszystkich i dostępny w języku włoskim, angielskim i francuskim. Na wiadomości odpowiada osobiście i rozmawia z salezjanami, świeckimi i młodzieżą, czyniąc to ze stałą uprzejmością.

“Słówko na ucho” czy “słówko na dobranoc”? Struktura tego serwisu społecznościowego wydaje się wpisywać, z nowymi możliwościami, w te dwie praktyki pedagogiki salezjańskiej, jakie były stosowane przez samego Ks. Bosko na Valdocco i są wciąż obecne w codziennej działalności, która inspiruje się jego charyzmatem.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda