Home WiadomościZe Świata Wizyta generała salezjanów w Makau, na Tajwanie i w Hongkongu

Wizyta generała salezjanów w Makau, na Tajwanie i w Hongkongu

Redakcja

– W tym roku Przełożony Generalny spędzi dzień urodzin Księdza Bosko na Dalekim Wschodzie. Istotnie, od najbliższej niedzieli, 11 sierpnia, do soboty, 17 sierpnia, ks. Ángel Fernández Artime będzie przebywać z wizytą animacji w Makau, na Tajwanie i w Hongkongu.

X następca Księdza Bosko, w towarzystwie swojego sekretarza ks. Horacio Lópeza, przybędzie do Makau wczesnym popołudniem w niedzielę, gdzie najpierw spotka się z salezjanami z tego terenu.

Następnego dnia, w poniedziałek 12 sierpnia, program przewiduje wizytę w jednej z najbardziej znaczących salezjańskich dzieł w Makau, jaką jest “Escola Dom Luigi Versiglia”, gdzie Przełożony Generalny spotka się z uczniami i personelem szkoły. Po południu będzie czas na spotkanie z Rodziną Salezjańską i celebrację Eucharystii w kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca.

We wtorek 13 sierpnia w godzinach porannych, po przybyciu do Tajwanu, Przełożony Generalny spotka się z młodzieżą i członkami Rodziny Salezjańskiej z Tainanu. Natomiast w środę, 14 sierpnia zapozna się z pracą duszpasterską realizowaną przez duchowych synów Księdza Bosko, odwiedzając przedszkole i parafię w Taipei.

W dzień uroczystości Wniebowzięcia NMP ks. Á.F. Artime będzie przewodniczyć Eucharystii i odbierze śluby wieczyste młodego salezjanina. Przybędzie do Hongkongu wczesnym popołudniem, następnie, w domu inspektorialnym spotka się z przełożonym inspektorii pw. Maryi Wspomożycielki (CIN) i jego Radą.

Piątek, 16 sierpnia, w którym to dniu przypada 204. rocznica urodzin Księdza Bosko, Przełożony Generalny spędzi z młodzieżą i członkami Rodziny Salezjańskiej.

Ostatni dzień swojej wizyty animacji Przełożony Generalny poświęci na rozmowę z wszystkimi salezjanami z inspektorii i odbierze śluby wieczyste kolejnych trzech salezjanów.

By można było na bieżąco śledzić wizytę animacji Przełożonego Generalnego, inspektoria CIN oddaje do dyspozycji różne kanały:

Strona: http://www.sdb.org.hk/ 

Facebook: https://www.facebook.com/SalesianFamilyCIN/ 

YouTube: https://www.youtube.com/SDBSCOCIN 

Za: infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda