Home WiadomościZe Świata Salezjanie: Wszystko gotowe do 144. Salezjańskiej Ekspedycji Misyjnej

Salezjanie: Wszystko gotowe do 144. Salezjańskiej Ekspedycji Misyjnej

Redakcja

W najbliższą niedzielę 29 września w Bazylice Maryi Wspomożycielki w Turynie zostaną wręczone krzyże misyjne członkom Salezjańskiej Ekspedycji Misyjnej. Ten obrzęd, wprowadzony osobiście przez Ks. Bosko, niesie ze sobą nową siłę ewangelizacji, jaką salezjanie, wraz z innymi grupami Rodziny Salezjańskiej, prowadzą na całym świecie.

Wraz z 36 salezjanami misjonarzami, którzy brali udział w Kursie formacyjnym w Domu Generalnym w Rzymie, odwiedzając różne miejsca związane z Ks. Bosko, krzyże misyjne otrzymają córki Maryi Wspomożycielki, członkowie Wspólnoty Misyjnej Ks. Bosko i wolontariusze świeccy.

Wręczenie krzyży i rozesłanie będą mieć miejsce w czasie uroczystej Eucharystii, której będzie przewodniczyć ks. Pascual Chávez, Przełożony Generalny, o godz. 12.00 (GMT+2).

Celebrację będzie można śledzić w bezpośredniej transmisji (streaming) począwszy od godz. 11.55 na stronie Missioni Don Bosco –www.missionidonbosco.tv/diretta – oraz  w późniejszym czasie (od godz. 12.20, także czasu lokalnego) na kanale satelitarnym Telepace.

Na koniec warto przypomnieć, że uroczystości misyjne rozpoczną się już sobotniego popołudnia imprezą pod nazwą Harambée, spotkaniem zorganizowanym przez “Volontariato Internazionale per lo Sviluppo” (VIS) i “Animazione Missionaria Salesiana dell’Italia”, które zrzesza młodych animatorów misyjnych i tych, którzy w czasie wakacji pracowali w różnych krajach rozwijających się.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda