Home WiadomościZe Świata Salezjanin mianowany biskupem Passau (Niemcy)

Salezjanin mianowany biskupem Passau (Niemcy)

Redakcja

Ojciec Święty mianował biskupem Passau (Niemcy) ks. Stefana Ostera, salezjanina, dotychczasowego profesora zwyczajnego dogmatyki i historii dogmatu wyższej uczelni salezjańskiej w Benediktbeuern.

Ks. Stefan Oster, salezjanin, urodził się 3 czerwca 1965 r. w Ambergu, w diecezji Regensburg. W latach 1984-1986 przeszedł szkolenie jako dziennikarz i redaktor radiowy, pracując potem w różnych czasopismach i stacjach radiowych. W roku 1988 rozpocząłu studia w zakresie filozofii, historii i nauk religijnych w Regensburgu, Kilonii, Keele, w Wielkiej Brytanii, i Oksfordzie, gdzie w 1993 r. otrzymał Master of Studies. W 1994 r. zdobył MagisterArtium w Regensburgu.

W 1995 r. wstąpił do Zgromadzenia Salezjańskiego, rozpoczynając studia teologiczne w Benediktbeuern w 1996 r. Śluby wieczyste złożył w dniu 24 lipca 1999 r., a święcenia kapłańskie przyjął 24 czerwca 2001 r. W 2003 r. zdobył doktorat z filozofii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu w Augsburgu. Następnie, w latach 2003-2009 był profesorem wyższej uczelni salezjańskiej w Benediktbeuern.

W 2009 r. zrobił habilitację z teologii dogmatycznej na Wydziale Teologicznym w Trewirze i został mianowany profesorem zwyczajnym dogmatyki i historii dogmatu wyższej uczelni salezjańskiej w Benediktbeuern. Jest członkiem Komisji ds. Powołań Konferencji Episkopatu Niemiec.

ANS – Watykan

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda