Home WiadomościZe Świata Salwador: Musical o Matce Teresie

Salwador: Musical o Matce Teresie

Redakcja

Młodzi z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS) z parafii pw. Maryi Wspomożycielki w San Salvador wystąpili, w dniu 30 stycznia, w musicalu poświęconym Matce Teresie z Kalkuty. Zostanie on także wystawiony z innych okazji w pozostałych krajach Inspektorii “Boskiego Zbawiciela” Środkowej Ameryki (CAM).

MGS z parafii pw. Maryi Wspomożycielki, reprezentowany przez dwudziestu artystów, którzy wystąpili przed publicznością liczącą przeszło 600 osób, przestawił, w dniu 30 stycznia, spektakl, na który złożyły się piosenki i tańce opowiadające o życiu Matki Teresy z Kalkuty, uwypuklające najważniejsze momenty z życia tej nadzwyczajnej zakonnicy.

Młodzi artyści już są znani jako niezależne stowarzyszenie, reprezentujące dobry poziom profesjonalny, co pozwala im analizować, planować, odtwarzać i wymyślać własne przedstawienia. Tym razem, opierając się na informacjach dostarczonych przez Misjonarki Miłości, zgromadzenia założonego przez Matkę Teresę, młodzi zdołali odtworzyć wzruszającą historię, bogatą w różne wydarzenia, które, dzięki wysokiemu poziomowi gry aktorów, pozwalało nie tylko pogłębić życie błogosławionej, ale także zrozumieć jej bogactwo duchowe.

Jeden z członków tej grupy po pierwszym spektaklu oświadczył: “Dla nas modlić się i przedstawić ten musical jest intensywnym doświadczeniem duchowym, które napełnia nas radością, że możemy wyrazić poprzez piosenkę i taniec to nowe przesłanie. Naszym zadaniem jest ożywić na nowo tę postać, aby publiczność mogła zgłębić, zrozumieć i pokochać życie osoby, która umiała oddać wszystko innym”.

Młodzi z MGS już odnieśli wielki sukces wystawiając swój musical na temat Ks. Bosko, który został przedstawiony 19 razy: 11 w Salwadorze, 4 w Nikaragui i 4 w Honsurasie. Ten drugi musical już odnotował liczne zamówienia w Salwadorze, a także innych krajach.

Przedstawienie w wykonaniu MGS zostało nagrodzone wielkimi brawami i zyskało wsparcie licznych osób, którzy wierzą w młodych artystów. Wśród pochwał na uwagę zasługują te wyrażone przez Misjonarki Miłości: “Wierność historii, zaangażowanie na rzecz ubogich, duchowość, całkowite oddanie się najbardziej potrzebującym i świadectwo ubóstwa – są doskonale odzwierciedlone w tej sztuce. Jest to hymn na cześć życia i miłości” – stwierdziła jedna ze sióstr ze zgromadzenia założonego przez Matkę Teresę.

ANS – San Salvador

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda