Home WiadomościZe Świata Salwatorianie – Czarnogóra: Jubileusz w parafii w Muo

Salwatorianie – Czarnogóra: Jubileusz w parafii w Muo

Redakcja

W czwartek,18 września 2014 roku, wspólnota parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, świętowała 150 rocznicę konsekracji swego kościoła. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ordynariusz diecezji kotorskiej abp Ilia Janjić, w asyście niemalże połowy liczby kapłanów tej diecezji. Ponieważ parafia w Muo pozostaje pod opieką salwatorianów, obecni byli także współbracia z pobliskiej Albanii: superior fundacji albańsko-czarnogórskiej ks. Artan Seli oraz br. Erwin Januszewski, który pełnił funkcję głównego ceremoniarza podczas liturgii.

Przełożonego polskiej prowincji Towarzystwa Boskiego Zbawiciela reprezentował rektor bazyliki w Trzebinii ks. Piotr Żydek. Wśród gości był również ks. Zbigniew Bigaj z Mokrska w archidiecezji częstochowskiej, poeta, zaprzyjaźniony ze wspólnotą w Muo. Po Eucharystii uczestnicy spotkali się na przyjęciu, zorganizowanym przez parafian.

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda