Home Wiadomości Salwatorianie: Idźcie i zapalajcie wszystkich!

Salwatorianie: Idźcie i zapalajcie wszystkich!

Redakcja
To hasło XIX Kapituły Generalnej Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, która od 13 sierpnia br. odbywa się w St. Ottilien w Niemczech. Bierze w niej udział 48 ojców kapitulnych z różnych narodów, kultur i mentalności. Polskę reprezentuje 10 kapłanów.

XIX Kapituła Generalna to okazja do podjęcia refleksji i oceny naszej tożsamości misyjnej i apostolskiej, otwarcia się na nowe horyzonty, ale też zobaczenia jak możemy być śmiali i twórczy, przeżywając z pasją i wiernością charyzmat salwatoriański – powiedział przełożony generalny o. Milton Zolta, zwołując kapitułę generalną. Ta Kapituła jest szczególna, bowiem zbiega się z pierwszym 100-leciem śmierci Założyciela Salwatorianów, o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Hasło i słowa Założyciela „Idźcie i zapalajcie wszystkich” mają inspirować do odnowienia, rozwijania i rozpalania w dzisiejszych czasach ducha misyjnego i apostolskiego każdego salwatorianina.

Głównymi punktami XIX Kapituły Generalnej będą: ocena okresu ostatniej sześcioletniej kadencji; sprawozdania dotyczące obecnej sytuacji Towarzystwa oraz wypracowanie planu działania w oparciu o decyzje, które kapituła podejmie. Ponadto zadaniem delegatów będzie wybór 13-go w historii przełożonego generalnego, członków rady generalnej, ekonoma generalnego oraz członków międzynarodowej komisji finansowej.

Obrady można śledzić na stronie: www.sds.org.

Za: sds.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda