Home WiadomościZe Świata Salwatorianie: Polski akcent na kursie dla formatorów Ameryki Łacińskiej

Salwatorianie: Polski akcent na kursie dla formatorów Ameryki Łacińskiej

Redakcja

Z ramienia Generalatu w dniach 15-20 maja 2023 r. odbył się kurs dla formatorów Ameryki Łacińskiej. Miejscem spotkania była Brazylia (São Paulo), a za organizację i przebieg kursu odpowiadał nasz współbrat, ks. Krzysztof Gasperowicz SDS – konsultor generalny ds. formacji.

Program był dosyć napięty, ale doskonale połączył wykłady z poznawaniem salwatoriańskich domów w Brazylii. Tematyka obejmowała charyzmat bł. Franciszka Jordana (wykład poprowadził Ks. Milton Zonta SDS – przełożony generalny salwatorianów), psychologiczne aspekty formacji, charakterystykę psychologiczną młodzieży na kontynencie Ameryki Południowej oraz istotne elementy kierownictwa duchowego. Dominował język portugalski, z akcentami hiszpańskiego.

W programie wydarzenia znalazło się także miejsce na poznawanie salwatoriańskich szkół prowadzonych przez salwatorianów (zakonników i świeckich), a także wizyta w domach formacyjnych (salwatoriańkim domu dla studentów teologii i domu redemptorystów).

Wśród trzynastu formatorów z Wenezueli, Peru, Meksyku, Brazylii i Kolumbii znalazł się rownież ks. Paweł Radziejewski SDS, pochodzący z naszej prowincji, który posługuje obecnie jako formator w Kolumbii.

Międzynarodowe spotkania to za każdym razem doskonała okazja do poznania bogactwa i różnorodności w świecie salwatoriańskim. A w połączeniu ze zdobytą wiedzą wypełniają zamysł naszego założyciela.

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda